Úszó EB: Európa-bajnok a 15 éves Jackl Vivien

today2024-06-23 214 134 3

Háttér
share close

Jackl Vivien olimpiai szintes idővel aranyérmet nyert 1500 méter gyorson pénteken a belgrádi úszó Európa-bajnokságon, a második Celine Riedernek bő kilenc másodpercet adott. Utána a Kós Hubert, Szabó Szebasztián, Ugrai Panna, Pádár Nikolett összeállítású 4×100 méteres vegyes gyorsváltó is elsőként ért célba.

Az 1500-as döntő előtt a szám másik magyarja tűnt a favoritnak, hiszen Mihályvári-Farkas Viktória óriási fölénnyel nyerte az előfutamot.

A döntőben azonban a 15 éves Jackl faképnél hagyta a mezőnyt, 1000 méter megtétele után már hét másodperc volt az előnye.

A fiatal magyar úszó a végén már csak az idővel versenyzett, de végül magabiztosan, egyéni legjobbját (16:14.39 p) alaposan megjavítva, 16:06.37 perces idővel csapott célba, így simán megugrotta a párizsi induláshoz szükséges 16:09.09-es szintet. Mihályvári-Farkas végül 16:19.83 perccel a negyedik lett.

Jackl ezzel a magyar úszósport történetének legfiatalabb Európa-bajnoka lett – egyúttal övé a 100. magyar egyéni arany az Eb-ken –, a magyar küldöttség számára pedig a negyedik aranyérmet szerezte meg a szerb fővárosban.

„Szerettem volna megúszni a szintet, az elején mentem a mezőnnyel, de éreztem, hogy megy ez jobban is, ezért próbáltam leszakadni és figyelni az edzőm utasításait. Az aranyéremre egyáltalán nem gondoltam, örülök, hogy így jött össze” – nyilatkozta Jackl, aki a statisztikákra reagálva csak azt tudta mondani, erre nincsenek szavai.

Written by: admin